LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau 19-vjeçarin nga Shkodra/ Sa vite burg rrezikon autori Bajram Çekorja?

22 Shtator 2022, 19:31, Aktualitet CNA
Vrau 19-vjeçarin nga Shkodra/ Sa vite burg rrezikon autori Bajram
Erjon Xhenje

Policia e Shkodrës ka njoftuar pak më parë se është shpallur në kërkim shtetasi Bajram Çekorja, i cili është autori i dyshuar i vrasjes së 19-vjeçarin erjon Xhenje nga Shkodra. 

Vrasja e të riut erdhi pak ditë pasi u ekzekutua 57-vjeçari, Ismet Çekorja, babai i Bajram Çekorjas. 

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit”.

Bazuar në këto akuza të paraqitura nga autoritete, bazuar në Kodin Penal të Shqipërisë, shtetasi Bajram Çekorja rrezikon:

Për vrasjen me paramendim të krye në bashkëpunim ligji parashikon:

Vrau 19-vjeçarin nga Shkodra/ Sa vite burg rrezikon autori Bajram

Për armëmbajtje pa leje dhe municionit ligji parashikon:

Vrau 19-vjeçarin nga Shkodra/ Sa vite burg rrezikon autori Bajram

Vrau 19-vjeçarin nga Shkodra/ Sa vite burg rrezikon autori Bajram

Gjithsesi mbetet për t'u parë se si do të zhvillohet çështja në gjykatë.

vijon.../CNA.al

Lajmet e fundit nga