LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama ia lë "topin" drejtësisë/ Nuk ndërhymë ne për mbylljen e dosjes së Bashës

22 Shtator 2022, 21:33, Aktualitet CNA
Rama ia lë "topin" drejtësisë/ Nuk ndërhymë
Edi Rama dhe Lulzim Basha

Kryeministri Edi Rama, ka folur për financimet ruse në politikë. Në intervistën me Blendi Fevziun, Rama mohoi të ketë ndërhyrë te kjo çështje për mbylljen e dosjes në Prokurori.

Rama ia kaloi topin drejtësisë, duke thënë se në hetimin nga Prokuroria nuk ka pasur transparencë.

"Zëra ka për gjithçka po këtë çështje ne e kemi denoncuar politikisht. Për këtë çështje ne jemi përqeshur publikisht. Ne jemi përqeshur nga ata që duhet ta çonin më tutje në funksion të publikut dhe pastaj çështja qe e një drejtësie që nuk është aty për të bërë drejtësi është e nivelit të vjetër, ka marrë varka ujë dhe është mbytur.

Çfarë dijenie mund të kem unë dhe njerëzit e mi për një çështje që është hapur, për një çështje të denoncuar prej nesh.

Në hetimin nga ana e drejtësisë nuk ka pasur transparencë", tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga