LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Kimia me Serbinë"/ Rama tregon pse shkon kaq mirë me Vuçiçin

22 Shtator 2022, 21:51, Aktualitet CNA

"Kimia me Serbinë"/ Rama tregon pse shkon kaq mirë me

Blendi Fevziu i ka kërkuar Ramës që të përgjigjet sinqerisht lidhur me raportin e tij me presidentin serb Aleksandër Vuçiç duke e pyetur:

"Nga buron ky raport i afërt me Vuçiçin? Është çëshjte kimie apo interesash apo çfarë? Dua një përgjigje të sinqertë!"- i drejtohet Fevziu. 

"Nuk është një raport kaq i afërt në sensin personal, por është një raport njerëzor pozitiv. Bazuar te nevoja pët t'i shtyrë gjçrat përpara për të vëndosur një bazë te pakthyeshme në të mirë të shqiptarëve.

Ne flasim gjithmonë hapur dhe kemi pjesët ku s'biem dakord. 

S'biem dakord për mënyrën se si e shohim Kosovën, për mënyrën se si duhet shkuar drejt ndarjes përfundmitare nga e shkuara, por biseda bëhet e fortë dhe e thellë, jo si dikur që s'bëje dot as bisedë. Mendoj se kjo është rruga e duhur."- u shpreh Rama. 

Lajmet e fundit nga