LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Hajde ikim tani atje”/ Meta shpërthen ashpër, përplaset me Ballën: Sokol! Sokol! Sokol!

22 Shtator 2022, 22:21, Aktualitet CNA
“Hajde ikim tani atje”/ Meta shpërthen ashpër,
Ilir Meta dhe Sokol Balla

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka debatuar mbrëmjen e sotme me moderatorin Sokol Balla, teksa ish-presidenti ka hedhur akuza për inceneratorët.

Meta i kërkoi Ballës të shkojnë bashkë te Landfilli i Sharrës, ndërsa ky i fundit e kundërshtoi dhe doli në mbrojtje të Bashkisë së Tiranës.

Balla tha se Bashkia e Tiranës nuk ka paguar para për inceneratorët, por kjo deklaratë u pasua me një shpërthim të ashpër të Metës, i cili u përball me moderatorin.

Debati në “Top Story”:

Ilir Meta: Ky është hajduti që duhet të hynte në burg për inceneratorët. Hajde ikim bashkë tani meqë kishe hallin e pjesëmarrjes ti, nuk e bëra për pjesëmarrje se më erdhën edhe drejtues të Partisë së Lirisë e më thanë: ‘Ore po un s’kisha qenë atje. ‘Vërtetë nuk kishte inceneratorë se jo këtej, jo andej’.

Hajde ikim bashkë tani atje, hajde ikim bashkë të shikojmë çfarë inceneratori, ku është inceneratori, si i vjedh ti 130 milionë euro që duhet të ishin investuar me kohë, që duhet të kishin ardhur lekët nga Holanda

Sokol Balla: S’ka dhënë bashkia e Tiranës para.

Ilir Meta: O zotëri, ku janë lekët 130 milionë euro?

Sokol Balla: Tek investitori i huaj.

Ilir Meta: Jep lekë gjithë populli i Shqipërisë.

Sokol Balla: Është tjetër gjë ajo.

Ilir Meta: Jep lekë gjithë populli i Shqipërisë pra. Japin…

Sokol Balla: Zoti Meta që të jemi korrekt, për Fierin dhe Elbasani është histori tjetër, por për Tiranën nuk ka para.

Ilir Meta: Sokol! Sokol! Sokol! Ka marrë 30 e ca milionë euro deri tani, ka marrë ai nënkontraktori, Zotua./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga