LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fatos Nano lë spitalin/ Përmirësohet gjendja e tij shëndetësore

20 Shtator 2023, 18:56, Aktualitet CNA

Fatos Nano lë spitalin/ Përmirësohet gjendja e tij

Ish-kryeministri Fatos Nano ka lënë spitalin pas një periudhe prej një mujore.

Nano ishte I shtruar në një spital privat në Tiranë prej datës 24 gusht.

Ai ju nënshtrua një operacioni në trake, ku ju desh që të qëndronte në intubim për disa ditë.

Gjatë kohës në të cilën Nano ndohej në spital nuk kanë munguar as urimet për shëndetin e ish-kryeministrit.

Pikërisht, kryeministri Edi Rama në asamblenë e PS-së i uroi shëndet.

Në një postim me rastin e 71-vjetorit Rama bëri një rezyme të raporteve të tij me Nanon nga takimi mes tyre dhe tek bashkëpunimi i mëtejshëm. Rama e quajti atë si të rrallë, teksa uronte që një ditë të shkruanin në një libër, së bashku, raportin e turneve të tyre, për t’ua lënë në bibliotekën e zyrës së kryetarit, atyre që do të marrin turnin pas tyre.

Kryeministri, Edi Rama e nderoi atë me medaljen e mirënjohjes publike.

Një reagim pat dhe nga deputeti Erion Braçe i cili bashkangjitur një fotoje të ish-kryeministrit Fatos Nano shkruante me shkronja kapitale “TI NUK DOREZOHESH!”

Avokati, Spartak Ngjela i uroi Nanos shërim të shpejtë si dhe kërkoi që PS të tregojë një interesim të madh në kurimin e tij./ CNA

Lajmet e fundit nga