LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Si paraqitet gjendja shëndetësore e ish-kryeministrit Fatos Nano

3 Shtator 2023, 12:06, Aktualitet CNA
Si paraqitet gjendja shëndetësore e ish-kryeministrit Fatos Nano
Ish-kryeministri Fatos Nano

Prej disa ditësh, ish-kryeministri Fatos Nano ndodhet në spital për shkak të problemeve me mushkëritë, ku i është dashur të qëndrojë edhe në intubim.

Dy ditë më parë, Nano iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale në spitalin “Hygeia”.

Pas ndërhyrjes, mjekët kanë deklaruar se parametrat jetësorë të ish-kryeministrit socialist janë të qëndrueshme.

Ata nuk kanë dhënë më shumë informacione për gjendjen shëndetësore të Fatos Nanos.

Ndërkohë, miqtë dhe të afërmit i kanë qëndruar pranë ish-kryeministrit në këto ditë të vështira.

Kujtojmë se ish-lideri i PS-së ka hasur edhe më parë probleme shëndetësore që e kanë detyruar atë që të kërkojë ndihmë mjekësore./ CNA

Lajmet e fundit nga