LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në aksin rrugor Korçë-Pogradec, plagosen 3 persona

2 Shtator 2023, 16:05, Aktualitet CNA

Aksident në aksin rrugor Korçë-Pogradec, plagosen 3 persona

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në aksin rrugor "Korçë-Pogradec".

Rreth orës 15:10, pranë fshatit Veliternë, Maliq, shtetasi R. H., 34 vjeç, banues në fshatin Vreshtas, Maliq, duke drejtuar automjetin tip "Benz", dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi shtetasi R. H., dhe dy pasagjerë të automjetit, shtetasit M. B. dhe B. B.,  të cilët u transportuan për mjekim në spitalin e Korçës, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga