LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kush po e kërcënon Dumanin?”/ Berisha ngre pikëpyetjet

1 Shtator 2023, 13:37, Aktualitet CNA
“Kush po e kërcënon Dumanin?”/ Berisha ngre
Altin Dumani, kreu i SPAK-ut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj qeverisë, duke përmendur veçanërisht kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

Ai ka komentuar lajmin e pak ditëve më parë, ku u raportua se janë marrë masa për sigurinë e kreut të SPAK-ut, Altin Dumani.

Sipas Berishës, SPAK-u është vënë nën një presion të tmerrshëm kriminal.

Ai ka ngritur pikëpyetjet duke thënë se sa u vendos Balla në krye të Ministrisë së Brendshme, filluan kërcënimet nga bandat.

“Tani çfarë ndodh? Kanë vënë nën presion të tmerrshëm kriminal SKAP-in. Po kush e kërcënon Altin Dumanin? Sapo ky u bë ministër, filluan bandat ta kërcënojnë? A pret kush që Dumani të hetojë Ballën kur ky i fut kriminelët në katër anët?”, ka thënë ndër të tjera Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga