LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

2 Shtator 2023, 09:51, Aktualitet CNA

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, lëkundje tërmeti janë ndierë në Shqipëri, saktësisht 20 km në jug të qytetit të Ersekës.

Sipas informacioneve nga IGJEUM, magnituda e tërmetit ishte 4.1 ballë të shkallës rihter.Thellësia e tërmetit ishte 7 kilometra. 

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale dhe as për persona të lënduar. / CNA

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Lajmet e fundit nga