LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Klajdi Bitrit në Itali/ Balla udhëzon oficerin të ndjekë gjyqin: Praktikë që do aplikohet për raste të tilla

2 Shtator 2023, 14:06, Aktualitet CNA

Vrasja e Klajdi Bitrit në Itali/ Balla udhëzon oficerin të

Të shtunën, ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka udhëzuar oficerin e kontaktit në Ambasadën shqiptare në Romë të ndjekë nga afër gjyqin ndaj të dyshuarit për vrasjen e Klajdi Bitrit.

Sipas Ministrit të Brendshëm kjo praktikë e re do të aplikohet gjithmonë për të gjitha rastet.

"Të ndiqet nga afër gjyqi për autorin e dyshuar. Kjo praktikë e re do të aplikohet gjithmonë për të gjitha rastet e tilla", është shprehur ministri Balla. 

23-vjeçari shqiptar u vra pak ditë më parë në Ankona të Italisë, nga algjeriani Fatah Melloul me shtizën e peshkimit teksa ndërhyri për të ndihmuar shokun e tij italian që po sulmohej nga 27-vjeçari. 

Dy ditë më parë në portin e Ankonës u përcoll arkivoli i Klajdi Bitrit mbuluar me flamurin kuqezi.

Të riut, sot i është dhënë lamtumira e fundit nga familjarët dhe miqtë në qytetin e Lushnjes. Lajmet e fundit nga