LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet 29-vjeçari që goditi punonjësin e policisë dhe një tjetër/ I gjenden jelekë antiplumb e kanabis

2 Shtator 2023, 21:25, Aktualitet CNA

Arrestohet 29-vjeçari që goditi punonjësin e policisë dhe

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se në bashkëpunim me 4 persona të tjerë të shpallur në kërkim, goditi ditën e sotme dy shtetas (njëri prej tyre punonjës Policie).

Ngjarja ndodhi rreth orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme, në rrugën "Besim Alla".

Për motive të dobëta, janë konfliktuar me shtetasit E. F., (punonjës Policie) dhe B. F., të cilët si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Kapja e 29-vjeçar it me inicialet  B. B.,  u bë e mundur falë operacionit policor të koduar "Direction".

Gjithashtu u shpallën në kërkim shtetasit B. B., 35 vjeç, Sh. B., 25 vjeç, B. B., 31 vjeç, dhe B. A., 34 vjeç.

Në vijim të veprimeve gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 29-vjeçarit të arrestuar, shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan 3 jelekë antiplumb, veshje kamuflazhi si ato të forcave speciale angleze, dhe një shkop gome si ato të Policisë, dhe sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./ CNA

Lajmet e fundit nga