LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kuvendi i çudirave/ Xhaferaj: Rama krenar për mbështetjen që i dha Bashës

2 Shtator 2023, 20:45, Aktualitet CNA

Kuvendi i çudirave/ Xhaferaj: Rama krenar për mbështetjen

Deputeti demokrat Ferdinand Xhaferaj ka reaguar lidhur me Kuvendin Kombëtar të mbajtur ditën e sotme nga Partia Demokratike e vulës.

Në një porstim në rrjetet sociale Xhaferaj thotë se takimi i sotëm ishte një demonstrim i Lulëzimit të Biznesit dhe Rama ka të gjithe të drejtën të krenohet për mbështetjen e dhënë.”

Ai thotë se aktiviteti i sotëm në pallatin e sportit “Asllan Rusi” i kujton një shprehje të soros ku thuhet se ligji, kujdesi shëndetësor e , politika është bërë biznes.

“Aktiviteti i sotëm në pallatin e sportit “Asllan Rusi” më kujtoi një shprehje të miliarderit George Soros që thotë: “Ligji është bërë biznes, kujdesi shëndetësor është bërë biznes, politika gjithashtu është bërë biznes. Kjo realisht e minon shoqërinë”.  Rama duket shumë i ngarkuar me asamblenë e të hënës që nuk ka arritur të bëjë asnjë promo për pallatin “Asllan Rusi” që sot ishte kthyer në një Land of FamilyMark Communication. Pra, takimi i sotëm ishte një demonstrim i Lulëzimit të Biznesit dhe Rama ka të gjithe të drejtën të krenohet për mbështetjen e dhënë., shkruan Xhaferaj.”/ CNA

 

Lajmet e fundit nga