LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbajtën peng të riun dhe e kanosën t’ju jepte para/ Arrestohen 2 persona në Tiranë

2 Shtator 2023, 19:02, Aktualitet CNA
Mbajtën peng të riun dhe e kanosën t’ju jepte para/
Foto ilustruese

Dy persona në Tiranë janë vënë në prangat e policisë këtë të shtunë pasi akuzohen se i hoqën lirinë një shtetasi dhe e kanosën atë, për t’u dhënë një shumë parash.

U identifikuan dhe u vunë në pranga 2 autorët e dyshuar, shtetasit A. M., 39 vjeç, dhe A. D., 37 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ditën e djeshme, në ambientet e një biznesi, i kanë hequr lirinë për disa orë, shtetasit K. L., 20 vjeç, dhe e kanë kanosur që t’u jepte atyre, një shumë parash.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga