LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi për Bashën: Baftjar Zeqo i Shqipërisë! Mungoi 1 vit në Kuvend, vrapon të votojë ligjin e Ramës

20 Shtator 2023, 17:07, Aktualitet CNA

Bardhi për Bashën: Baftjar Zeqo i Shqipërisë! Mungoi 1 vit

Deputeti, Gazment Bardhi pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve në një deklaratë për mediat tha se nuk do ta besojë kurrë që zoti Basha është Baftjar Zeqo i Kuvendit të Shqipërisë që vjen me vrap pa argument për të votuar ligjet e qeverisë, për rritjen e pagave të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Ai u shpreh se Basha ka 1 vit e gjysmë që nuk vjen në Kuvend dhe të vish me vrap të votosh një ligj të propozuar nga Rama ke pranuar ta quash veten Baftjar Zeqo i Shqipërisë.

“Nuk dua ta besoj kurrë që zoti Basha është Baftjar Zeqo i Kuvendit të Shqipërisë që vjen me vrap pa argument për të votuar ligjet e qeverisë. Basha ka 1 vit e gjysmë që nuk vjen në Kuvend dhe të vish me vrap të votosh një ligj të propozuar nga Rama ke pranuar ta quash veten Baftjar Zeqo i Shqipërisë.  Kam dëgjuar se Basha kishte informacion për planet e Ramës rritjen e pagave të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.”, tha Bardhi në deklaratë për mediat.

Lajmet e fundit nga