LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po transportonte mallra të kontrabanduara me vlerë 1 milion lekë/ Prangoset e riu në Lezhë

20 Shtator 2023, 12:19, Aktualitet CNA

Po transportonte mallra të kontrabanduara me vlerë 1 milion lekë/

Transportonte me furgon, me qëllim shitjen, mallra të ndryshme për konsum (me vlerë 1000 000 lekë), të dyshuara të kontrabanduara në vendin tonë, kapet në flagrancë dhe vihet në pranga 36-vjeçari.

Një 30-vjeçar është vënë në prangat e policisë pasi është kapur në flagrancë teksa transportonte me furgon, me qëllim shitjen, mallra të ndryshme për konsum të dyshuara të kontrabanduara në vendin tonë.

Falë operacionit policor të koduar "Black Market" u vu në pranga shtetasi B. J., 36 vjeç, banues në Kukës.

36-vjeçari u kap në flagrancë, në Mirditë, teksa transportonte me furgon, me qëllim shitjen, 216 koli me kanaçe me pije dhe 190 kuti me mallra të ndryshme, me vlerë 1000 000 lekë.

Mallrat dyshohet se janë kontrabanduar në vendin tonë, pasi ishin të papajisura me faturat tatimore apo me deklaratat e origjinave.

Mallrat dhe produktet që transportonte shtetasi B. J. u sekuestruan me cilësinë e provës materiale, së bashku me furgonin, celularin e këtij shtetasi dhe me 800 000 lekë që iu gjetën gjatë kontrollit fizik, që dyshohet se janë përfituar nga shitja e këtyre produkteve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga