LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kishin planifikuar një vrasje/ Gjykata e Vlorës lë në burg 6 të arrestuarit

20 Shtator 2023, 12:07, Aktualitet CNA

Kishin planifikuar një vrasje/ Gjykata e Vlorës lë në burg 6

Gjashtë personat e arrestuar nga policia dy ditë më parë në kuadër të operacionit ‘Obelisku’ dolën sot para gjykatës.

Gjykata e shkallës së Parë në Vlorë komunikoi vendimi për masën e sigurisë “arrest me burg” për të gjithë.

Ata akuzohen për planifikim të një vrasjeje.

Këta shtetas, pjesëtarë të një grupi kriminal të rrezikshëm dhe me precedentë të mëparshëm kriminal, në fushën e krimeve të rënda kundër personit, u kapën në flagrancë, në ambientet e një lokali, në lagjen “Lef Sallata”.

Gjatë kontrolleve fizike dhe në këtë lokal, shërbimet e Policisë iu gjetën shtetasve Satilno Basho dhe Mariglen Aliaj, dy armë zjarri pistoleta (“Glock” dhe “TT”), me fishekë në fole, të gatshme për qitje.

Armët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 3 automjete që posedonin shtetasit e arrestuar, 2600 euro dhe 8 celularë./ CNA

 

 

 

Lajmet e fundit nga