LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flutura Açka braktis mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve/ Nuk u pranua nga Kuvendi si kryetare e grupit të PD-së së vulës

20 Shtator 2023, 15:11, Aktualitet CNA

Flutura Açka braktis mbledhjen e Konferencës së

Deputetja Flutura Açka ka braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve.

Ajo është larguar pasi nuk u pranua nga Kuvendi si kryetare e grupit parlamentar të Partisë Demokratike (të vulës).

Në këtë mbledhje deputetja ishte e ftuar si Kryetare e Komisionit të Medias.

Ishte Lulzim Basha ai i cili në seancën e kaluar plenare dërgoi njoftim në Kuvend që kryetare e grupit parlamentar të PD-së së vulës do të jetë Açka.

Por një gjë e tillë shkaktoi debate të mëdha mes deputetit, Gazment Bardhi dhe kryetares së kuvendit, Lindita Nikolla.

Bardhi e akuzoi Nikollën se nuk po respektonte ligjin pasi kreu i grupit të Partisë Demokratike nuk mund të zgjidhet nga një person i vetëm.

Ndërkohë në këtë mbledhje ka qenë i ftuar dhe Gazment Bardhi, i cili kohët e fundit ka luajtur një rol të rëndësishëm në koordinimin e deputetëve të opozitës. Me ftesë të tij opozita ka mbajtur mbledhje me mbi 40 deputetë të opozitës, mbledhje që sipas tyre do të jetë e përjavshme./ CNA

Lajmet e fundit nga