LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flutura Açka jep dorëheqjen nga detyra e kryetares së Komisionit të Edukimit

12 Shtator 2023, 18:25, Aktualitet CNA

Flutura Açka jep dorëheqjen nga detyra e kryetares së

Në hapjen e punës së Komisionit Parlamentar për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik, ditën e sotme, 12 shtator 2023 Flutura Açka bëri me dije se ka kërkuar dorëheqjen nga ky komision.

Ajo u shopreh se ndjen fyherje në lidhje me punën e këtij komisioni por dhe çështje etike me anëtarët e Komisionit.

“Ju bëheni qesharake për të sjellë ligje sipas qejfit tuaj. ”tha Flutura Açka teksa shtoi se dorëheqja e saj nuk është pranuar Akoma.

“Të jem e sinqertë ndjej jo vetëm fyerje të kësaj natyre, në lidhje me punën, por edhe çështje etike me ju. Unë i kam  kërkuar kryetarit të partisë time dorëheqjen nga ky Komision, për të drejtuar këtë komision, sepse kam turp me njerëz të cilën nuk kanë as minimum qoftë dhe njerëzor me njeriun që kanë punuar thuajse 2 vite. Por nuk është pranuar dorëheqja, jam duke pritru të më aprovojnë dhe jam në një shqetësim të madh në këtë pikë. Të gjithë e dimë se çfarë ka ndodhur ne kete komision. Ju bëheni qesharake për të sjellë ligje sipas qejfit tuaj. ”tha Flutura Açka.

Flutura Açka jep dorëheqjen nga detyra e kryetares së

Lajmet e fundit nga