LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO-Në udhëtimin virtual të Gjergj Lucës/ Si punon “Rozafa”, kompania e gjithë shqiptarisë

12 Shtator 2023, 14:12, Aktualitet CNA
VIDEO-Në udhëtimin virtual të Gjergj Lucës/ Si punon
Biznesmeni dhe sipërmarrësi Gjergj Luca

Biznesmeni dhe sipërmarrësi Gjergj Luca ka ndarë me të gjithë shqiptarët se si punon "Rozafa", kompania e gjithë shqiptarisë dhe kampionia e madhe e peshikimit dhe përpunimit të peshkut.

Në një udhëtim virtual, në pak sekonda, Gjergj Luca na tregon disa nga hallkat e funksionimit të anijes së peshkimit.

Në ditën e parë të peshkimit për këtë sezon, Gjergj Luca tregon se tri anije po dalin nga Durrësi dhe tri nga Shëngjini, të cilat janë në aksion për të peshkuar.

Më pas ndan pamjet nga brenda anijes ku tregon sallën e komandimit të bazës kryesore dhe bën me dije se ka një personel prej 24-26 personash, ndërsa kur kjo anija del në Mesdhe, ka një personel prej 32 personash.

Sipërmarrësi do të bëjë diçka që asnjë prej kolegëve të tij nuk e ka bërë deri më tani, ku do të tregojë xhirimet që nga momenti i transportit, përpunimit në fabrika dhe distribucionit nëpër të gjithë restorantet.

Luca bën me dije se shumë shpejt përmes një aplikacioni në telefon dhe nëpërmjet një kodi që do t'i jepet klientit, ai do të ketë mundësi të kuptojë se çfarë ka në pjatën e tij.

Ky do të jetë një revolucion në sistemin e trefizibilitetit.

Më tej ka zbuluar pamje nga brenda anijes së peshkimit në sistemin se si funksionon dhe në sistemin drejtues.

Gjithë sistemi drejtues i anijes, ka 3 motorë, 3 gjeneratorë për sistemin hidraulik dhe 4 për sistemin elektrik.

Ky është udhëtimi virtual në pak sekonda që ka dhuruar biznesmeni Gjergj Luca për të gjithë shqiptarët, duke treguar se "Rozafa" është një komapni që nuk i përket vetëm familjes së tij, por të gjithë shqiptarëve kudo ndodhen.

“Shqipëria ka nxjerrë gjithmonë kampionë në sport, letërsi, muzikë, por kampion mesdhetar ka vetëm një, Rozafa Fish, korporata më e madhe e peshkimit dhe përpunimit Made in Albania...

Ejani me mua në një udhëtim virtual të shihni se si punon Rozafa, kompani që nuk i përket familjes Luca, por i përket gjithë shqiptarisë!”, shkruan Luca krahas pamjeve në video./ CNA

Lajmet e fundit nga