LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla takon ish-drejtorët e Policisë në vite: I nevojshëm aktivizimi i një rrjeti civil vullnetar

12 Shtator 2023, 11:25, Aktualitet CNA

Balla takon ish-drejtorët e Policisë në vite: I nevojshëm

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka zhvilluar një takim me ish-Drejtorët e Policisë së Shtetit në vite.

Balla thotë se është i nevojshëm aktivizimi i një rrjeti civil vullnetar për monitorimin e Perimetrit të Sigurisë në Shkolla dhe sinjalizimin e policisë mbi aktivitete të paligjshme.

“Takim me ish-Drejtorët e Policisë së shtetit në vite. Me fillimin e vitit shkollor do të marrim të gjitha masat e nevojshme për të goditur pa kompromis rrjetin e shpërndarësve të drogës në afërsi të çdo shkolle në të gjithë vendin. Është i nevojshëm aktivizimi i një rrjeti civil vullnetar për monitorimin e Perimetrit të Sigurisë në Shkolla dhe sinjalizimin e policisë mbi aktivitete të paligjshme dhe një rol aktiv, në këtë drejtim, mund të ndërmerret edhe nga punonjësit e policisë tashmë në pension, që dëshirojnë ende të jenë të dobishëm për komunitetin ku jetojnë.”, thotë Balla./ CNA

Lajmet e fundit nga