LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbetën në mes të detit, mjeti u mbush me ujë/ Shpëtohen 2 turistët gjermanë

11 Shtator 2023, 15:22, Aktualitet CNA

Mbetën në mes të detit, mjeti u mbush me ujë/ Shpëtohen

Dy turistë gjermanë që rrezikuan të mbyteshin, pasi mjetet kanoe me të cilat po lundronin, ishin mbushur me ujë, për shkak të dallgëve të larta janë shpëtuar nga policia.

Gjatë kërkimeve në kushte jo të favorshme, për shkak të dallgëve të larta, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar në plazhin e Krorëzës, 2 shtetasit gjermanë që kishin mbetur në det pasi mjetet e tyre lundruese ishin mbushur me ujë.

Shërbimet e Policisë kanë nxjerrë në breg, 2 mjetet lundruese kanoe dhe 2 shtetasit gjermanë. Ata janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe kanë falënderuar punonjësit e Policisë, për ndihmën e ofruar./ CNA

Lajmet e fundit nga