LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prokuroria ndryshon akuzën për Rrajat/ Berisha: Urdhri i Ramës, shtazëri e klanit kriminal

11 Shtator 2023, 11:58, Aktualitet CNA

Prokuroria ndryshon akuzën për Rrajat/ Berisha: Urdhri i Ramës,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi Prokuroria e Tiranës ndryshoi akuzën për anëtarët e fisit Rraja, të cilët në mënyrë brutale rrahën dy anëtarët e familjes Maja.

Berisha e konsideron shtazëri të klanit kriminal Rraja dhe thotë se ndryshimi i akuzën nga plagosje e rëndë në plagosje e lehtë është bërë me urdhër të Ramës.

Ai u shpreh se prokurorët janë armiq të ligjit, kriminelë të vërtetë.

"Shtazërinë e klanit kriminal Rraja, Prokuroria e Tiranës, apo ndryshe Prokuroria Felaj, me urdhër të Ramës e cilëson plagosje të lehtë, nga plagosje e rëndë dhe me qëllim që ishte.

Prokurorët, armiq të ligjit, kriminelë të vërtetë!", shkruan Berisha në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga