LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Urimi i Metës për nisjen e vitit të ri shkollor/ “Sakrificat një ditë do të shpërblehen”

11 Shtator 2023, 09:32, Aktualitet CNA

Urimi i Metës për nisjen e vitit të ri shkollor/

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar të gjithë nxënësit në nisje të vitit të ri shkollor.

Meta përmes një postimi në rrjetet sociale, u ka uruar dhe prindërve një vit sa më të suksesshëm për fëmijët e tyre.

Në mesazhin urues, Meta shkruan se sakrificat e prindërve për t'u mundësuar fëmijëve arsimim sa më cilësor një ditë do të shpërblehen.

Suksese dhe urime të përzemërta të gjithë nxënësve tanë për fillimin e vitit të ri shkollor dhe veçanërisht nxënësve që  ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës.

Uroj vit të mbarë e plot suksese të gjithë mësuesëve në misionin e tyre fisnik. Uroj edhe prindërit për një vit sa më të suksesshëm për fëmijët e tyre.

Sakrifica e jashtëzakonshme të prindërve shqiptarë për t'u  mundësuar fëmijëve  arsimim sa më cilësor, një ditë do të shpërblehet”, shkruan Meta./ CNA

Lajmet e fundit nga