LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot nis viti i ri shkollor/ Mesazhi i Begajt

11 Shtator 2023, 07:46, Aktualitet CNA
Sot nis viti i ri shkollor/ Mesazhi i Begajt
Foto ilustruese

Sot nis viti i ri shkollor 2023-2024 dhe rreth 29 mijë nxënës do të ulen për herë të parë në bankat e shkollës, ndërsa rreth 27 mijë nxënës janë regjistruar në klasën e 10-të.

Presidenti Bajram Begaj ka përcjellë një mesazh duke u uruar suksese nxënësve dhe mësuesve, po ashtu edhe prindërve për këtë vit të ri shkollor.

“Suksese në vitin e ri shkollor për çdo nxënës, mësues dhe prind në Shqipëri, e në veçanti për të gjithë ata nxënës që hyjnë në klasë të parë! Puna dhe përkushtimi juaj i sotëm, ndërtojnë Shqipërinë e së nesërmes”, ka shkruar Begaj.

Pak ditë më parë ministri i Brendshëm, Taulant Balla, së bahsku me kreun e Policisë së Shtetit prezantuan paketën e sigurisë në shkolla, që përfshinte parandalimin e shpërndarjes së lëndëve narkotike në shkolla, kontrolle për ushqimet, parandalimi i rasteve të dhunës e të tjerë./CNA

Lajmet e fundit nga