LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Beleri”/ Caktohet data për seancën gjyqësore në GJKKO

11 Shtator 2023, 10:53, Aktualitet CNA

Çështja “Beleri”/ Caktohet data për seancën

Është caktuar data 14 shtator për seancën paraprake gjyqësore për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri.

Fredi Beleri ndodhet në qeli pasi akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit ai u arrestua pasi u kap duke bërë pazare për blerjen e votave.

Beleri ka reaguar shpeshherë nga qelia duke thënë se arrestimi i tij është politik.

Nga ana tjetër, Athina zyrtare ka kërkuar lirimin e tij duke akuzuar Shqipërinë se po cenon të drejtat për minoritetin./ CNA

Lajmet e fundit nga