LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

22 vite nga sulmi në kullat binjake në SHBA/ Meta përkujton ngjarjen e 11 shtatorit

11 Shtator 2023, 11:43, Aktualitet CNA
22 vite nga sulmi në kullat binjake në SHBA/ Meta përkujton
Foto ilustruese

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka përkujtuar 11 shtatorin, ditën e sulmeve terroriste në SHBA, ku u shkaktuan me mijëra viktima dhe të plagosur.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Meta shkruan se 11 shtatori i 22 viteve më parë ishte një moment tronditës për të gjithë botën.

“Kujtojmë me nderim dhe respekt viktimat e pafajshme të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit. 11 Shtatori i 22 viteve më parë ishte një moment tronditës për SHBA-të dhe për të gjithë botën, por njëkohësisht ishte dhe fillimi i një aleance mbarëbotërore në luftën kundër terrorizmit, aleancë në të cilën Shqipëria u bashkua menjëherë dhe ka dhënë dhe do të japë gjithmonë kontributin e saj të pandërprerë”, shkruan Meta./ CNA

Lajmet e fundit nga