LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Policia mbroi paligjshmërinë”, Balla: Kam kërkuar arrestimin e vëllait dhe djalit të ish-deputetit Rraja

17 Korrik 2023, 10:20, Politikë CNA

“Policia mbroi paligjshmërinë”, Balla: Kam kërkuar

Ministri i Punëve të Brendshme, Taulant Balla, u shpreh në takimin me strukturat e policisë se në takimin e parë që ka pasur me Drejtorin e Përgjithshëm dhe Drejtorin e Tiranës ka kërkuar se vëllait dhe djalit të deputetit Rraja. 

Sipas tij, policia nuk ka qenë kah qytetarëve, por kah paligjshmërisë.

“Në takimin e parë që kam zhvilluar me Drejtorin e Përgjithshëm dhe Drejtorin e Tiranës kërkesa ime e parë ishte arrestimi i vëllait dhe djalit të ish-deputetit të Fushë-Krujës, Rrahman Rraja. Policia e shtetit ende nuk e ka bërë detyrën për të ndëshkuar dy individët e për t'i vënë para drejtësisë. Ajo skenë flet për një situatë nga tolerancë e policisë që zgjodhi të bëhej mbrojë e paligjshmërisë. Gurorja e konfliktit nxori dështimin e atij komisariati në sipërfaqe. Veshi shurdhër dhe syri qorr janë rreshtim I policisë kundër tyre kundër shtetit", u shpreh Balla. 

 

Lajmet e fundit nga