LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla: Drejtorë e shefa komisariatësh u përcjellin informacione kriminelëve

17 Korrik 2023, 10:11, Politikë CNA

Balla: Drejtorë e shefa komisariatësh u përcjellin informacione

 

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, theksoi gjatë fjalës me strukturat e Policisë së Shtetit dhe drejtorë dhe shefa komisariatesh komunikojnë me kriminelë dhe u përcjellin informacione sensitive. 

"Drejtorë e shefa komisariatësh frekuentojnë lokale dhe kanë kontakte të papërshtatshme në mjediset e tyre, ku deri u përcjellin kriminelëve informacione sensitive. Ka një karshillik poshtërues për gjakun e dëshmorëve të policisë. Brenda 10 ditësh nga sot Kodi Etik do t'i lexohet çdo efektivi të policisë dhe do të vendoset në kornizë në çdo hyrje drejtorie dhe komisariati", u shpreh Balla. 

 

 

Lajmet e fundit nga