LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ceremonia në Presidencë/ Balla betohet sot si ministër i Brendshëm

15 Korrik 2023, 08:45, Politikë CNA

Ceremonia në Presidencë/ Balla betohet sot si ministër i

Ditën e sotme do të mbahet  ceremonia e betimit të Taulant Ballës si Ministër i Brenshëm, pas shkarkimit të Bledi Çuçit nga kryeministri Edi Rama. 

Ceremonia pritet të mbahet në Presidencë në orën 11:00. Në datën 13 korrik Parlamenti aprovoi me anë të votimit emërimin e Taulant Ballës në krye të digasterit të Ministrisë së Brenshme. Kuvendi miratoi emërimin e tij me 75 vota pro, 16 kundër, 1 abstenim.

Balla është shprehur se do të bëjë gjithçka të mos zhgënjejë askënd në kryerjen me sukses të detyrës së Ministrit të Brendshëm në qeverinë e Kryeministrit Edi Rama dhe theksoi se do t’i shërbente me përulje çdo qytetari të Shqipërisë.

 

13:22 Politikë

Tabakja e lali Erit

Drejtoi një komision hetimor për inceneratorët, komision, ...

Lajmet e fundit nga