LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha merr në mbrojtje Bardhin/ “I meriton me zemër duartrokitjet e mia”

14 Korrik 2023, 14:36, Politikë CNA

Berisha merr në mbrojtje Bardhin/ “I meriton me zemër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë në mbrojtje Gazment Bardhin, kreun e grupit parlamentar të PD-së së vulës, për akuzat dhe deklaratat e këtij të fundit për ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetaj.

Berisha tha se Bardhi i meritonte me zemër duatrokitjet e tij, pasi pretendon se ka thënë të vërteta të mëdha për inceneratorët.

Ai deklaroi se është i gatshëm të takohet me Bardhin, ndërsa theksoi se skenari i Lulzim Bashës është një çështje tjetër që nuk lidhet me kreun e grupit parlamentar.

“Pse e duartrokita Gazment Bardhin? Se e mbylli fjalimin me të vërtetën më të madhe të kësaj afere. U tha shqiptarëve se sipërmarrja është e Edi Ramës. Duhet të budallepsësh çdo institucion, të besosh se ndërmarrja është e Klodian Zotos.

Dhe Gazment Bardhi e tha me qartësinë më të madhe dhe meritonte duartrokitjet e plota dhe i kam bërë me zemër.

Absolutisht jam i hapur në çdo kohë se ata janë deputetë të PD. Tjetër është skenari i Ramës me Lul Bravën, tjetër janë kundërshtirat brenda PD-së”, theksoi Berisha./ CNA.al

13:22 Politikë

Tabakja e lali Erit

Drejtoi një komision hetimor për inceneratorët, komision, ...

Lajmet e fundit nga