LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çuçi i dorëzon stafetën Taulant Ballës/ Ministri i ri i Brendshëm njofton lëvizjen e parë

15 Korrik 2023, 14:28, Politikë CNA

Çuçi i dorëzon stafetën Taulant Ballës/ Ministri i

Bledi Çuçi i ka dorëzuar sot stafetën Taulant Ballës, i cili u betua në Poresidencë si ministër i Brendshëm.

Çuçi falenderoi stafin e ministrisë së Brendshme dhe shprehu vlerësime për Taulant Ballën si pasues të tij.

Ai i dorëzoi formalisht një dosje “exit-memo” me arritjet dhe një “road-map” me objektivat e ardhshme.

Ndërkohë, gjatë fjalës së parë si ministër i Brendshëm, Balla falënderoi Çuçin për punën e bërë.

Ai deklaroi se në fillim të javës së ardhshme do të bëjë të njohura për stafin dhe publikun, prioritetet që ai ka vendosur në detyrën e sapomarrë./ CNA.al

Çuçi i dorëzon stafetën Taulant Ballës/ Ministri i

Çuçi i dorëzon stafetën Taulant Ballës/ Ministri i

13:22 Politikë

Tabakja e lali Erit

Drejtoi një komision hetimor për inceneratorët, komision, ...

Lajmet e fundit nga