LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha vijon misionin përçarës/ Zbulohet lëvizja e re nga skenari i tij

11 Shtator 2023, 11:46, Aktualitet CNA

Basha vijon misionin përçarës/ Zbulohet lëvizja e re nga

Kreu i Partisë Demokratike të vulës, Lulzim Basha, vijon me skenarin e tij. Tashmë ai do të mbledhë të mërkurën, 13 shtator, për herë të parë kryesinë e re.

Tashmë ai ka vetëm 9 deputet të cilët e përkrahin, por më i vendosur se kurrë vijon me bindjen se numrat nuk sjellin fitoren.

Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si Sekretar i Përgjithshëm Enkelejd Alibeaj si dhe 4 nënkryetarët e rinj. 

Kryesia e re u zgjodh më 9 shtator dhe la jashtë të gjithë deputetët, me Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun në krye që kundërshtuan kthimin e Bashës në krye të PD-së.

Po ditën e mërkurë është vendosur që të mbahet dhe mbledhja e opozitës e thirrur nga Bardhi. Orari për këtë mbledhje do të caktohet pas seancës plenare.

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Kapllanaj
Andia Ulliri
Anton Koka
Azgan Haklaj
Enriketa Papa
Eralda Tase
Fitim Zekthi
Gazmend Koduzi
Marinela Ziu
Mateo Spaho
Merita Bakiu
Myzafer Elezi
Oriela Nebiaj
Pëllumb Seferi
Selaudin Jakupllari./ CNA

Lajmet e fundit nga