LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Begaj përkujton ngjarjet tragjike të 11 shtatorit: Në solidaritet me SHBA-në, nderojmë jetët e humbura

11 Shtator 2023, 13:39, Aktualitet CNA

Begaj përkujton ngjarjet tragjike të 11 shtatorit: Në solidaritet

Presidenti Bajram Begaj ka përkujtuar 11 shtatorin, ditën e sulmeve terroriste në SHBA, ku u shkaktuan me mijëra viktima dhe të plagosur.

Begaj thotë se qëndrojmë në solidaritet me Shtetet e Bashkuara, duke nderuar jetët e humbura atë ditë.

“Sot ndalemi për të kujtuar ngjarjet tragjike të 11 shtatorit. Ne qëndrojmë në solidaritet me Shtetet e Bashkuara, duke nderuar jetët e humbura atë ditë. Lufta kundër terrorizmit na bashkon, duke forcuar vendosmërinë tonë për paqe dhe siguri. Sot ndalemi për të kujtuar ngjarjet tragjike të 11 shtatorit. Ne qëndrojmë në solidaritet me Shtetet e Bashkuara, duke nderuar jetët e humbura atë ditë. Lufta kundër terrorizmit na bashkon, duke forcuar vendosmërinë tonë për paqe dhe siguri”, shkruan Begaj në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga