LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rakip Suli kallëzohet në SPAK

11 Shtator 2023, 12:15, Aktualitet CNA

Rakip Suli kallëzohet në SPAK

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli, është kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme nga banorët e Kamzës.

Banorët e Kamzës e akuzojnë për disa shkelje dhe për korrupsion.

Kjo akuzë vjen si pasojë e audit të KLSH-së. Avokatja Adriana Kalaja tha në një prononcim për mediat se KLSH ka vërejtur disa vepra penale dhe raste korrupsioni nga Këshilli Bashkiak i kaluar.

“Këshilltarët e opozitës i kanë kërkuar këshillit një rregullore për të mësuar se si vepron ky institucion, por nuk ka pasur asnjë reagim. KLSH ka vërejtur disa vepra penale dhe raste korrupsioni nga Këshilli Bashkiak i kaluar. Nuk bëhet e ditur se si funksionin Këshilli Bashkiak”, tha Kalaja./ CNA

Lajmet e fundit nga