LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Azem Hajdari i shërbeu Shqipërisë”, Rudina: Jam munduar të mbaj veprën e tij gjallë

12 Shtator 2023, 13:02, Aktualitet CNA

“Azem Hajdari i shërbeu Shqipërisë”, Rudina: Jam

Rudina Hajdari pas homazheve në përkujtim të Azem Hajdarit, në 25-vjetorin e vdekjes së tij, në një prononcim për mediat kërkoi që të rinjtë të shohin figurën e Azem Hajdarit si një pikë referimi.

Rudina u shpreh se ajo si bija e tij është munduar për ta mbajtur figurën e veprën e tij gjallë.

“Ka luftuar për drejtësi e demokraci. Unë si bija e tij jam munduar për ta mbajtur figurën e veprën e tij gjallë. Të gjithë të rinjtë duhet ta shohin figurën e Azem Hajdarit si një pikë referimi. Sot është momenti ku do të kërkoja që të rinjtë shqiptarë të shikojnë figurën e Azem Hajdarit si një njeri i thjeshtë i cili ka shërbyer për të pasur një Shqipëri sa më të zhvilluar dhe evropiane. Qoftë i përjetshëm kujtimi i Azem Hajdarit", u shpreh Rudina Hajdari./ CNA.

 

Lajmet e fundit nga