LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I dehur në timon/ Shoferi përplas 3 automjete, plagos policin dhe një këmbësore

12 Shtator 2023, 14:56, Aktualitet CNA

I dehur në timon/ Shoferi përplas 3 automjete, plagos policin dhe

Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në në rrugë dytësore, në Kashar, Tiranë.

49-vjeçari me inicialet Ç. K., duke drejtuar automjetin, është përplasur me një automjet të parkuar. Më pas drejtuesi i mjetit ka vazhduar lëvizjen, dhe është përplasur me dy automjete të tjera të parkuara.

Si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar punonjësi i  Policisë  48-vjeçari me inicialet A. G., dhe shtetasja A. Ll., 48 vjeçe, të cilët ndodheshin në këmbë në afërsi të automjeteve.

Shoferi pas shkaktimit të aksidentit, është larguar nga vendi i ngjarjes dhe është kapur më pas nga shërbimet e Policisë.

Pas kryerjes së testit të alkolit, rezultoi se shtetasi Ç. K., drejtonte automjetin në gjendje të dehur, prova e parë 0.89 mg/l, dhe prova e dytë 0.87 mg/l.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA

Lajmet e fundit nga