LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrja peng e diplomave/ Açka: Masë ekstreme

6 Korrik 2023, 10:27, Aktualitet CNA

Marrja peng e diplomave/ Açka: Masë ekstreme

Deputetja Flutura Açka është shprehur kundër projektligjit të qeverisë, i cili detyron studentët e mjekësisë të punojnë në Shqipëri për 5 vite nëse duan që ata të tërheqin diplomën.

Açka theksoi se kjo është një masë ekstreme dhe e pavend.

Deputetja kujtoi se ky projektligj nuk është konsultuar me studentët,  të cilët janë grup interesi në këtë rast.

“Keni kohë që i bëni punët kështu në këtë parlament. E kemi diskutuar me ministren, duhen marrë masa që shqiptarët të mos ikin.

Por ky projektligj është një masë ekstreme. Vendim i pavend. Nuk është konsultuar me grupet e interesit. Nuk e shoh të arsyeshme të vijë në parlament me kaq nxitim”, – u shpreh deputetja./ CNA

Lajmet e fundit nga