LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha aktivizon "ushtarin" e radhës/Açka: Betejë e vështirë, votohet ndarja nga politika pseudoeuropiane

29 Korrik 2023, 09:26, Politikë CNA

Basha aktivizon "ushtarin" e radhës/Açka: Betejë e

Lulzim Basha ka aktivizuar dhe këtë të shtunë "ushtarin" e radhës pasi i druhet një pjesëmarrje të ulët në zgjedhjet për kreun e PD-së. 

Deputetja demokrate, Flutura Açka ka reaguar për zgjedhjet që po mban PD e vulës për zgjedhjen e kreut të ri të kësaj partie.

Në një postim në rrjetet sociale, Açka thotë se kjo është një betejë e vështirë pasi sipas saj nuk votohet emri, por procesi pa kthim i demokratizimit të Partisë Demokratike, votohet ndarja përfundimtare nga tranzicioni dhe politika pseudoeuropiane.

“Qiejt e pastër politikë në demokraci, nuk ndodhin prej natyre si çdoherë pas stuhisë. Për qartësinë e tyre duhet të lesh shenjën tënde: të vizatosh blu mbi blu.
Dhe demokratët sot kanë shenjën e tyre. Sot nuk votohet emri, por procesi pa kthim i demokratizimit të Partisë Demokratike, votohet ndarja përfundimtare nga tranzicioni dhe politika pseudoeuropiane.
Është një betejë e vështirë, shumë e vështirë, por jo e pamundur.”, shkruan Açka në rrjetet sociale.

Lajmet e fundit nga