LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shumë demokratë u lanë jashtë”/ Flutura Açka: Me Berishën jemi bashkë në një “shtëpi", na ndan një "mur"

20 Janar 2023, 14:33, Politikë CNA

“Shumë demokratë u lanë jashtë”/ Flutura

Deputetja e PD-së, Flutura Açka, është shprehur se tashmë PD ka nevojë për një frymë të re dhe sipas saj ka ardhur koha që kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, të largohet.

Ndër të tjera, tha se me Berishën ajo qëndron bashkë në një shtëpi, duke nënkuptuar kështu Partinë Demokratike, por ajo çfarë i ndan është veç një mur, duke nënkuptuar edhe mosmarrëveshjet e PD-së me në krye Berishën dhe grupin e përçarësve.

Berishën e kam parë jo vetëm si një model politikani, por një njeri të respektuar. Ka ardhur një kohë që politika do një frymë të re. Ka ardhur koha që Berisha të bëjë një hap pas. Ai duhet të largohet me nder nga politika. Ne jemi në një shtëpi me Berishën, jemi bashkë, ajo çfarë na ndan është një mur. Një pjesë e mirë e demokratëve janë lënë jashtë nga zgjedhja në zgjedhje. Hajde bëjmë mbledhje dhe fillojmë nga e para", u shpreh Açka./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga