LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari: Jam kundër Berishës, të ikë nga politika

19 Janar 2023, 19:44, Politikë CNA
Kokalari: Jam kundër Berishës, të ikë nga politika
Evi Kokalari apo Evi Angelakis, ose Evis Kokalari

Evi Kokalari apo Evi Angelakis, ose Evis Kokalari, ka sulmuar sërish kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Ditën e sotme Kokalari ka pranuar publikisht për herë të parë se është kundër Berishës.

Me anë të një statusi në rrjete sociale, ajo ngre akuzat se Berisha e ka marrë partinë peng për interesat e veta dhe po bën pazare.

E ashtuquajtura konservatore, kërkon që kreu i demokratëve të ikë nga politika.

“Sot përfundimisht Berisha më ka kundër. Jo vetëm që s’bëri ndryshime në PD, por e ka marrë partinë peng për interesat e veta dhe po bën pazare.

Tentativa për të përdorur Grenell pa dijeninë e tij, për ti dhënë një dorë Këlliçit dhe pazareve që do vet, kur Grenell është futur në skenë prej meje, fatkeqësisht sot më pozicionon kundër tij!

Kur them kundër- flas kundër Berishës vetë, aspak PD-së. Madje mendoj ka ardhur koha që Berisha të dalë nga politika, se po na çon në humnerë”, shkruan Kokalari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga