LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vjedhje spektakolare te Rruga e Elbasanit, i riu boshatis arkën me para në pak sekonda

20 Shtator 2023, 12:14, Aktualitet CNA

 

VIDEO/ Vjedhje spektakolare te Rruga e Elbasanit, i riu boshatis arkën me
Foto nga vjedhja

 

Një vjedhje spektakolare ka ndodhur gjatë mesnatës në një nga rrugët më të frekuentuara në kryeqytet, e quajtur Rruga e Salës. 

Një i ri brenda pak sekondash ka mundur të hapë derën e një dyqani “Krik Krak” te Rruga e Elbasanit me anë të një kaçavide. 

Në video shfaqet i riu që fillimisht qëndron para dyqanit. Më pas ai ulet te troturari, studion zonën, gjen momentin dhe hap derën e biznesit. 

Më pas largohet nga dera, por kthehet pas pak sekondash dhe futet në biznes. Ai shkon tek arka dhe e boshatis atë në pak sekonda, duke marrë një shumë parash. 

Vendi ku ka ndodhur vjedhja është në një nga zonat më të popullura të qytetit, ku ka polici rendi dhe oficerë të policisë kriminale. Pyetja që lind: Ku ishin efektivët në momentin që ndodhi vjedhja?

 

 

Lajmet e fundit nga