LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I riu i dënuar për vjedhje ndërroi jetë në QSUT/ Flet Manja: Çështja po hetohet

24 Maj 2023, 13:35, Aktualitet CNA

I riu i dënuar për vjedhje ndërroi jetë në QSUT/ Flet

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është pyetur nga gazetarët në lidhje me rastin e të riut Jani Rustemi i dënuar për vjedhje, i cili ndërroi jetë në QSUT.

Ministri është shprehur se për rastin në fjalë refuzon të përgjigjet pasi çështja është në hetim.

Lidhur me rastin konkret që sapo përmendët sa kohë që është një çështje që po hetohet refuzoj të flas.

Ka një kakofoni zërash për këtë rast. Janë raste që janë audituar nga ana jonë. Shpreh ngushëllimt për këta persona. Si në jetën në përditshme dhe atje ndodhin aksidente. Në përfundim të hetimit të merren materialet e mjekësisë ligjore”, tha Manja.

Lidhur me aministinë, Manja tha se janë ngritur grupet e punës dhe së shpejti do të ketë një projekt për aministinë.

“Lidhur me amnistinë, e kemi premtuar një projekt. Kam ngritur një grup pune dhe besoj pasi të rakordojmë ne do të kemi një projekt amnistie”, tha Manja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga