LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama do të përballet me drejtësinë”/ Bardhi: Të ndalen pagesat për inceneratorët

20 Korrik 2023, 13:34, Politikë CNA

“Rama do të përballet me drejtësinë”/ Bardhi:

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në fjalën e tij në seancën plenare të së enjtes tha se do të vijë një ditë që kryemininstri Edi Rama do të përballet me drejtësinë.

Sipas tij, nëse Rama nëse nuk do të ishte i përfshirë në çështjen e inceneratorëve nuk do të fshihej, por do të ishte i pranishën në kuvend që t’u jepte përgjigje pyetjeve për inceneratorët.
Bardhi kërkon që institucionet të ndalin pagesat për inceneratorët si dhe të bëhet me dije se çfarë po bëjnë institucionet për kthimin mbrapsht të parave që janë dhënë për punë të pabëra.

“Rama ka për detyrë të vijë në seancë e të tregojë se kush e njoftoi deputetin e tij që prokuroria do të kërkonte arrest me burg për Arben Ahmetajn. Njeri tjetër përveç Ramës se kush do të arrestohet e kur do të duhet të arratiset nuk ka. Ka tre persona të arratisur: Klodian Zoto, Mirel Mërtiri dhe zëvënësi i Ramës, Arben Ahmetaj. Kërkuam informacion nga kryeministri se si ka mundësi që qeveria shqiptare vijon të financojë në arrati dy bosët e inceneratorëve, dy individë që i fshihen drejtësisë prej vitesh. Çfarë po bëjnë institucionet për të ndalur pagesat e kontratat? Çfarë po bëhet për të marrë mbrapsht pagesat që janë dhënë për punë të pabëra. Do të vijë një ditë që nuk do të kalojë shumë kohë kur dhe Rama do të duhet të përballet me drejtësinë”, tha Bardhi.

 

Lajmet e fundit nga