LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla takim me përfaqësues të ambasadës amerikane: Bashkëpunimi me SHBA-në, i rëndësishëm

20 Korrik 2023, 09:18, Politikë CNA

Balla takim me përfaqësues të ambasadës amerikane:

Të enjen, ministri i Brendshëm Taulant Balla ka pritur në zyrën e tij përfaqësues të ambasadës amerikane. Balla thekson se bashkëpunimi me agjencitë ligjzbatuese të SHBA është i një rëndësie strategjike për ne.

"Faleminderit të Ngarkuarit me Punë të SHBA Demian Smith, David Wisner dhe përfaqësuesve të tjerë të Ambasadës dhe agjensive të SHBA për përgëzimet dhe mbështetjen", shprehet Balla në një postim në Facebook. 

Pak ditë më parë Taulant Balla u betua në Presidencë si Ministër i Brendshëm. Betimi i tij si ministër u bë para Presidentit Bajram Begaj dhe në praninë e Kryetarës së Kuvendit Lindita Nikolla, deputeteve të Partisë Socialiste Milva Ekonomi, Ermonela Felajt dhe jo vetëm.

Emërimi i tij nga Kryeministri Edi Rama vjen pas shkarkimit nga kjo detyrë e Bledi Çuçit.

Balla është shprehur se do të bëjë gjithçka të mos zhgënjejë askënd në kryerjen me sukses të detyrës së Ministrit të Brendshëm në qeverinë e Kryeministrit Edi Rama dhe theksoi se do t’i shërbente me përulje çdo qytetari të Shqipërisë.

 

 

Lajmet e fundit nga