LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Elbasanit/ Nga arratia Klodian Zoto kërkon pafajësinë në GJKKO

20 Korrik 2023, 13:04, Aktualitet CNA

Inceneratori i Elbasanit/ Nga arratia Klodian Zoto kërkon

Klodian Zoto, i cili ndodhet në arrati, kërkon pafajësinë për akuzat për inceneratorin e Elbasanit, në Gjykatën e Posaçme përmes avokatit të tij. 

Avokati Ardian Leka u shpreh se nuk besonte në një gjykim të paanshëm për klientin e tij, për shkak të lakimit të emrit të Zotos nga media dhe politika.

Leka nënvizoi se klienti i tij nuk njihet me ish-zv-kryeministrin Arben Ahmetaj dhe ka njohje vetëm me Mirel Mërtirin si bashkëpunëtor. 

"Përfundimisht nuk guxoj të them që Klodian Zoto është burrë i mirë se nuk më ka lejuar media ta them diçka të tillë! Nuk kam asnjë shpresë për një gjykim të paanshëm pasi është paragjykuar dosja pas publikimit mediatik. Për të njëjtën çështje ditë më parë Kuvendi i Shqipërisë i hoqi imunitetin një deputeti dhe provat janë marrë të mirëqena nga Komisioni i Mandateve. Fajësia është shpallur publikisht. Të pandehurit nuk njihen me njëri-tjetrin, Klodian Zoto përveçse Mirel Mërtirit që e ka pasur bashkëpunëtor, nuk njihte njeri tjetër. Cilat janë aktet që e bëjnë vendimin e koncesionit të paligjshëm? Vendimet janë ekzekutuar, janë marrë me VKM. Pse na duhet t’i marrim leje SPAK-ut për të ekzekutuar vendime tashmë?", tha avokati Ardian Leka.

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga