LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Turistja gjermane ra në humnerë me dy fëmijët/ Peleshi nxjerr pamjet e shpëtimit

19 Korrik 2023, 21:46, Aktualitet CNA

Turistja gjermane ra në humnerë me dy fëmijët/ Peleshi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar për turisten gjermane, e cila u dëmtua në shpellën e Pëllumbasit dhe u nxor me ndihmën e autoriteteve.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Peleshi ka nxjerrë pamjet e shpëtimit dhe thotë se turistja u nxor nga humnera së bashku me dy fëmijët e saj të mitur, me helikopterin Cougar.

Ashtu siç njoftoi edhe policia, ministri i Mbroijtjes deklaron se të tre shtetasit e huaj u dërguan për trajtim në spitalin e Traumës.

“Helikopteri Cougar u erdhi në ndihmë tre turistëve gjermanë, një grua dhe dy fëmijë, të cilët kishin rrëshkitur dhe kishin rënë në humnerë, teksa po vizitonin si pjesë e një guide turistike shpellën e Pëllumbasit. Të tre shtetasit e huaj u dërguan për trajtim në spitalin e Traumës”, shkruan Peleshi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga