LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emërohen dy anëtarë të këshillit drejtues të Kadastrës/ U propozuan nga Rama

19 Korrik 2023, 20:48, Aktualitet CNA
Emërohen dy anëtarë të këshillit drejtues të
Foto ilustruese - Kryeministria

Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e kësaj të mërkure ka emëruar dy anëtarë të ri të këshillit drejtues të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës.

Në VKM thuhet se në Kadastër është emëruar anëtare, si përfaqësuese e Kryeministrisë, Elira Kokona.

Gjithashtu, është emëruar si përfaqësues i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, Ermal Nufi.

Emërimi i Kokonës dhe Nufit në ASHK është propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Vendim për emërimin e dy anëtarëve të këshillit drejtues të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit 8, të ligjit nr.111/2018, “Për kadastrën”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

Vendosi:

1. Znj. Elira Kokona emërohet anëtar i këshillit drejtues të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, përfaqësues i Kryeministrisë.

2. Z. Ermal Nufi emërohet anëtar i këshillit drejtues të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, përfaqësues i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.”, thuhet në VKM./ CNA.al

Lajmet e fundit nga