LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla, takim “kokë më kokë” me ambasadorin italian/ Zbulohet fokusi i bisedës

19 Korrik 2023, 10:21, Aktualitet CNA

Balla, takim “kokë më kokë” me ambasadorin italian/

Taulant Balla nën kostumin e ministrit të Brendshëm ka zhvilluar një takim me ambasadorin italian Fabrizio Bucci.

Gjatë takimit është diskutuar për bashkëpunimin e ngushtë dhe strategjik me strukturat ligjzbatuese italiane.

Balla nuk ka kursyer falënderimet për mbështetjen e autoriteteve italiane ndaj Shqipërisë.

“Bashkëpunim të ngushtë dhe strategjik me strukturat ligjzbatuese italiane. Faleminderit Ambasadorit Fabrizio Bucci për mbështetjen”, shkruan Balla./ CNA

Lajmet e fundit nga