LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari: Klodian Zoto ka qenë zyrtar i Partisë Socialiste

18 Korrik 2023, 22:59, Aktualitet CNA
Gazetari: Klodian Zoto ka qenë zyrtar i Partisë Socialiste
Klodian Zoto

Klodian Zoto, njëri prej njerëzve që fshihet pas aferës së inceneratorëve, ka qenë zyratr I Partisë Socialiste.

Këtë fakt e ka bërë të ditur mbrëmjen e sotme gazetari Elvi Fundo, gjatë një interviste me Adi Krastën.

Fundo tha se Zoto ka qenë këshilltar i Pandeli Majkos dhe ka shoqëri me ministra e ish-ministra.

“Afera e inceneratorëve është ende brenda grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Klodian Zoto ka dalë nga selia e PS-ë, kush nuk e di ka qenë zyrtar i Partisë Socialiste, ka qenë këshilltar i Pandeli Majkos, është mik me ministra dhe ish-ministra, të cilët përfshihen në dosjen e inceneratorëve dhe afera nuk fillon dhe nuk mbaron me një Klodian Zoto.

Se Klodian Zoton, shumica e njerëzve që e njihnin thonin se ishte i dytë a i tretë, “truri” ishte Mirel Mërtiri”, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga