LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëzohet kërkesa për mocion debati për inceneratorët/ Bardhi: Parlamenti, në shërbim të Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

18 Korrik 2023, 11:20, Aktualitet CNA

Rrëzohet kërkesa për mocion debati për inceneratorët/

Kreu i Grupit parlamentar të PD-së së vulës, Gazment Bardhi, ka deklaruar se kërkesa e opozitës për interpelancë dhe mocion me debat për çështjen e inceneratorëve është rrëzuar nga Konferenca e Kryetarëve.

Në një dalje për mediat, Bardhi është shprehur se parlamenti është kthyer në një dyqan personal në shërbim të Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit.

Bardhi tha se qeveria vendosi që parlamenti të mos jetë i qytetarëve, por i Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit.

Konferenca e kryetarëve rrëzoi kërkesën e opozitës për interpelancë dhe mocion me debat.

Qeveria vendosi që parlamenti të mos jetë i qytetarëve, por i Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit.

Shndërrimi i parlamentit në dyqan personal që përfaqëson arratinë e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit është i papranueshëm. Janë miliona të buxhetit të shtetit që shkojnë sa në një bandë te një tjetër”, u shpreh Bardhi./ CNA

Lajmet e fundit nga